Přejít na navigaci (přeskočit obsah)
zboží podle znamení:

Nejmagičtější noc v roce!

Pálení čarodějnic - nejmagičtější noc!

Noc z třicátého dubna na prvního května patří mezi nejmagičtější v roce! Tajemné síly mají teď velkou moc a lidé se před nimi odedávna potřebovali chránit – z toho pochází zvyk "pálení čarodějnic" o Filipojakubské noci. Zároveň to však byl i čas bujarých a veselých oslav příchodu léta, které přetrvávají do našich dob ještě z dávných časů starověkých Keltů!

Co je Beltine?

Pro Kelty byl první květen jedním ze dvou největších svátků v roce a jeho jméno bylo "Beltine". Tento den představoval začátek světlejší a teplejší poloviny roku, bylo proto co slavit! Dobytek se poprvé v roce vyháněl na pastvu na louky a v keltském zemědělském roce se začínalo letní období. Divoké oslavy, které měly mnohdy sexuální podtext, začínaly již v předvečer prvního května, hned jakmile se na nebi objevila první hvězda!

Protipólem Beltine byl svátek Samhain, který se slavil začátkem temného zimního období a připadal na první listopad. I v tento den byly brány mezi hmotným a neviditelným světem tenčí než jindy a bylo možné navázat kontakt s dušemi zemřelých. Toto uctívání mrtvých se zachovalo dodnes v podobě svátku Všech svatých. Vraťme se však zpátky k Beltine!

Keltská spirála - Slunce
Spirála obklopená plameny keltského slunce představuje v tomto amuletu tajemnou energii! Slunce, vyobrazené na tomto amuletu, přináší pozitivní energii a podporuje osobní rozvoj. Tato keltská spirála Slunce vám pomůže ochránit se proti temným vlivům a všemu zlému!


Starodávné zvyky

Mezi staré keltské zvyky, které se dochovaly do dnešních dob, patřilo pálení velkých vater, mezi kterými pak procházeli lidé i domácí zvířata. Věřilo se, že kdo projde mezi těmito ohni, tomu to zabezpečí zdraví a ochranu před zlými sílami na celé nastávající léto.

Mládež měla ve zvyku volit si mezi sebou "Zeleného krále" a "Zelenou královnu", kteří pak společně tančili.

Byl to taktéž večer lásky, kdy se často uzavíraly sňatky.
U Keltů však na rozdíl od nás nemusely být nutně na celý život!
Mnoho párů se nejprve rozhodlo uzavřít manželství "na zkoušku" – o rok a den později se pak mohli rozhodnout, jestli chtějí zůstat spolu anebo se rozejdou!

 

Komentáře

Další články
Další články
Další články
Další články
Další články
Další články
Další články
Další články
Další články
Další články
Stránky :
1 - 2 - 3   >>

Doporučujeme

Vyhledávání

Košík

celkem:
0 Položek
cena:
0,- Kč

PřihlášeníRegistrace