Pradávné umění
Magie run má za sebou již dlouhou historii. Mágové, kteří se runami zabývali dotáhli toto umění téměř k dokonalosti. Obecně se jedná o poměrně náročnou záležitost. Při vykonávání magie s runami je třeba přihlížet k mnohým aspektům, jako je roční období, lunární fáze či postavení slunce na obloze. Nejlepší jsou pro magické obřady s runami východy a západy slunce. Magií je však naplněna i půlnoc, proto je vhodná i tato doba. Co se týče lunární fáze, tak velmi vhodný je úplněk a novoluní. Staří mistři museli porozumět přírodním zákonům. Zejména pak museli využít své vnitřní síly. Jen tak mohli totiž runám dokonale porozumět. Runy se nejčastěji využívaly, a stále se i využívají, k předpovědi budoucnosti. Dříve se na ně lidé obraceli i kvůli otázkám ohledně počasí. Zejména kvůli tomu, kdy například zasadit a sklidit, či kdy je dobré vyjet na daleké cesty.
Zlo si vždy najde cestu
Jak už tomu bývá, všeho se dá zneužít a runy nejsou žádnou výjimkou. Zejména na konci 19. století a počátkem 20. století začaly být runy znevažovány okultními spolky. Jednalo se o dobu, kdy nabírali na síle také nacisté. Když se následně dostali k moci, začlenili do své symboliky právě i runy. Například znak SS je zdvojeným znakem runy Slunce. Každý ví, jak vypadá hákový kříž, tak i v tomto případě se prvotně jednalo o jednu z run. V klasické magii má tento symbol sloužit jako ochrana, nicméně nabyl významu zla.
Tímto jsou runy navždy spojeny i se zlem v jeho nejryzejší podobě. Runy však zlo samy o sobě nevytvářejí. Jen jejich zneužití nacisty posílilo jejich temnou stránku. Stále se však jedná o umění, které učí znát přírodní zákony a nese s sebou moudrost. Záleží na každém z nás, zda se vydá po cestě světla či temnoty. A zda runy využije k dobru či zlu.
Kromě smrti se můžeme na světě spolehnout pouze na to, že existuje naše vlastní máma. Ať s ní máme krásný vztah, nebo jsme ji už několik let neviděli, tak bychom si alespoň dnes na ni měli vzpomenout. Dělá se to všude na světě! Je Den matek! Všechno nejlepší, mami.
Svátek sv. Mikuláše se slaví každoročně večer 5. prosince. Postava Mikuláše má podobu staršího muže s dlouhými bílými vousy oděného v biskupském rouchu. Zpravidla ho doprovází anděl a čert. Mikuláš s andělem nadělují dětem sladkosti, ovoce, ořechy či jiné drobné dárky. Zatímco čert straší a trestá zlobivé děti.
Halloween dnes vnímáme především jako svátek rozsvícených dýní, strašidelných kostýmů a speciálních čarodějnických dílů seriálu Simpsonovi. Jak ale tohle všechno vlastně vzniklo? Proč se od dětí očekává, že budou celou noc pobíhat po ulicích, bavit se nejrůznějšími lumpárnami a brát si sladkosti od cizích lidí, přestože jim tohle všechno jindy zakazujeme?
Copyright E.M.A. Europe s.r.o. / 2011 - 2025, všechna práva vyhrazena.
astrohled - reklamační řád - obchodní podmínky - zpracování osobních údajů - zpracování cookies - mimosoudní řešení sporů - české puncovní značky - jak nakupovat - kontakt